10.1" HannStar HSD101PWW1 LCD Screen Display With Mounting Hole
Product 7/42
larger image
Model: HSD101PWW1-A
Shipping Weight: 180g
48 Units in Stock
Description
Brand:
HannStar
Size:
10.1
Resolution:
1280×800
Surface:
Glare
Backlight:
LED
Connector:
LVDS
Pin:
40PIN
Brightness:
350 cd/m
2
(Typ.)
View Angle:
89/89/89/89
Datasheet Download
HSD101PWW1-A.pdf
Package content
1 x HSD101PWW1-A
1 x LCD output
convert
to FPC
40 pin
0.5mm pitch
connect cable
Add to Cart:
Customers who bought this product also purchased...
HDMI/VGA/AV RTD2660H Video Converter Board
ST-LINK/V2 in-circuit debugger/programmer for STM8 and STM32
75W 5A DC-DC converter adjustable voltage with LED Display
4-Channel Relay Module-10A
4.3" inch 480x272 TFT LCD Display + Touch Panel, Standard 40 PIN
LM386 Audio Amplifier Module
Search
Advanced Search
Important Links
About Us
Contact Us
Distributors
Ordering & Status
Shipping & Returns
Reviews -
more
Write a review on this product.
Notifications
Notify me of updates to